Aktualności

Spotkanie online z pracownikiem Politechniki Łódzkiej

   Dzięki nowoczesnym technologiom tegoroczni maturzyści mogli się spotkać on-line z pracownikiem naukowym Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.

Pani dr inż. Katarzyna Dybka - Stępień na spotkaniu 16.04.2021r. przedstawiła ofertę edukacyjną PŁ skierowaną do uczniów, pokazała stronę internetową uczelni i udzieliła wskazówek jak się po niej poruszać. Wskazała również gdzie można szukać informacji na temat procesu rekrutacji.

Uczniowie otrzymali zaproszenie na Wirtualny Dzień Otwarty PŁ oraz do akcji Dziewczyny na Politechniki.

W swoim wystąpieniu skupiła się przede wszystkim na omówieniu kierunków studiów jakie oferuje Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności a są to Biotechnologia, Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, Technologia Kosmetyków, Biogospodarka czy Menedżer Żywności i Żywienia.

Uczniowie dowiedzieli się również jakie perspektywy zawodowe daje im ukończenie studiów na tym wydziale.

Studia to nie tylko nauka. Uczelnia daje również możliwość rozwoju sportowego czy artystycznego oraz zdobywania praktycznych umiejętności np. dziennikarskich w studenckim Radio ŻAK.

Dla pracodawców

 

Dla Pracodawców

Przekazujemy informację o opracowaniu przygotowanym  przez Związek Rzemiosła Polskiego pod auspicjami Rady Dialogu Społecznego.

 

Jest to informator pt. „Zwiększanie efektywności  przygotowania zawodowego w rzemiośle w procesie nadzoru sprawowanego przez organizacje rzemiosła”.

 

Publikacja zawiera zasady i tryb sprawowania nadzoru przez izby rzemieślnicze i cechy nad przebiegiem przygotowania zawodowego w rzemiośle pracowników młodocianych oraz udzielania pomocy merytorycznej i organizacyjnej rzemieślnikom szkolącym uczniów.

 

Opracowanie przygotowano z myślą o pracownikach organizacji rzemiosła zajmujących się zadaniami związanymi z nadzorem nad przebiegiem przygotowania zawodowego w rzemiośle. Zawiera ono zbiór podstawowych informacji prawnych i organizacyjnych, związanych z procesem szkolenia uczniów  - młodocianych pracowników - u pracodawców rzemieślników oraz kilka stosowanych w tym zakresie wzorów dokumentów.

 

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem:

 

https://zrp.pl/publikacja-zrp-dot-zwiekszania-efektywnosci-przygotowania-zawodowego-w-rzemiosle/

 

link bezpośredni

 

https://zrp.pl/wp-content/uploads/2021/02/A4-zwie%CC%A8kszenie-efektywnos%CC%81ci-rzemios%C5%82-2020.pdf

 

 

Sukces na bank

 

       W tym roku po raz  pierwszy nasi uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o finansach i ekonomii SUKCES NA BANK, który organizowany był pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. W turnieju wzięły udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawiła pięcioosobową reprezentację, która uczestniczyła w rozgrywkach.   Naszą placówkę reprezentowała drużyna liceum w składzie Wiktoria Szataniak, Julia Stankiewicz, Natalia Malinowska, Kamil Grabarczyk, Mikołaj Andrzejczak oraz drużyna technikum w składzie Maja Marciniak, Julia Iskra, Martyna Siewiera, Adam Piórek, Mikołaj Mielczarek. Konkurencja była bardzo duża. Do pierwszego eliminacyjnego etapu przystąpiło 265 szkół. Choć nie zakwalifikowaliśmy się do grupy 32 najlepszych drużyn to udział w turnieju był ciekawym doświadczeniem i możliwością sprawdzenia swojej wiedzy z zakresie ekonomii i finansów oraz motywacją do jej poszerzania.  

"Słoneczko dla Olusia"

Akcja charytatywna  "Słoneczko dla Olusia"🌞

 
 
 
 
Nominację do udziału w akcji otrzymaliśmy od Przedszkola Samorządowego ze Szczercowa.
 
Wyzwanie zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko. Potrzebna jest pilna pomoc finansowa dla Olusia, ponieważ nowotwór uderzył ponownie ze zdwojoną siłą. Rodzice  chłopca wykonali prywatnie badanie PET-MR. Płynna biopsja wykazała obecność komórek nowotworowych we krwi. Kolejne złe informacje to badania wykonane w CZD 19.01 i w kolejnych dniach. W szpitalu okazało się, że poziom AFP to już 440 j., jednak najgorsze przyszło w piątek 22 stycznia. Po wykonaniu TK jamy brzusznej i klatki piersiowej okazało się, że jest guz 8 mm na płucach . Zdecydowano o wdrożeniu od 23.01 bardzo agresywnej chemioterapii, składającej się z 4 toksycznych cytostatyków, które w zamierzeniu mają wybić wszystkie obecne komórki nowotworowe we krwi oraz guz. Po 1 cyklu, po 2 dniach, z kipiącego ponownie energią dziecka pozostał tylko cień… smutnego, niewinnego, małego chłopca.
 
Zadanie jakie wykonaliśmy polegało na zrobieniu zdjęcia ze słoneczkiem, umieszczeniu go w mediach społecznościowych (w naszym przypadku na stronie internetowej placówki oraz profilu społecznościowym), wpłacie minimum 10 złotych na rzecz Olusia i nominowaniu co najmniej 5 instytucji lub osób do dalszej akcji.
 
Zachęcamy do wpłat na konto:
https://zrzutka.pl/pomoc-w-powrocie-do-zdrowia-dla-2-letniego-olusia-nowotwor-watroby
 
Do udziału w akcji nominujemy:
 
Gminny Ośrodek Kultury w Szczercowie
Ochotniczą Straż Pożarną w Szczercowie
Szkołę Podstawową w Ruścu
Szkołę Podstawową w Rząśni
Szkołę Podstawową w Chociwiu
 
Pozdrawiamy

 
 

 
 
 

 

KONKURS POWIATOWY BHP

Bardzo miło nam poinformować, że Natalia Rogalewicz uczennica klasy III TIE zajęła pierwsze miejsce i została Mistrzem w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o BHP i Prawie Pracy „BĄDŹ NAJLEPSZY – ZOSTAŃ MISTRZEM!”.

Ania Skupińska z klasy IV TIE również dostała się na podium zajmując zaszczytne III miejsce. W konkursie brali udział również uczniowie z II TIE, ale niestety podium ma tylko trzy miejsca, ale gdyby było ich więcej to na pewno byłby też przez naszych uczniów zajęte. Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.


   


 

Uwaga rodzice klas pierwszych

Drodzy Rodzice!

 
 
 
Planowane spotkanie ze specjalistami dla rodziców uczniów klas 1 odbędzie się 24.02.2021r o godzinie 16:30 na Platformie Teams. Chętni rodzice proszeni są o zgłoszenie się do psychologa szkolnego Pani Karoliny Wejchenig-Wojciechowskiej. Otrzymają wówczas zaproszenie na platformę Teams swoich dzieci.
 
Zapraszamy!
Konkurs “ Poznaj swoje prawa w pracy”

03.03.2021 r. w Łowiczu odbył się regionalny etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs organizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach programu „Kultura bezpieczeństwa”. Ma on na celu rozpowszechnienie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa 

i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia, promocja właściwych postaw i osiągnięć uczniów w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości

o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Uczniowie naszej szkoły przystępują do tego programu corocznie. W tym roku w etapie regionalnym wzięły udział dwie uczennice:

 Anna Skupińska (kl. IVTIE) i Natalia Rogalewicz (III TIE).

  Mimo bardzo wysokich wyników nie udało się naszym uczennicom zakwalifikować się do finału etapu centralnego. Zdobyły jednak cenne doświadczenie i na najwyższym poziomie reprezentowały naszą szkołę.

 

Gratulujemy wyników i dziękujemy za poświęconą pracę i czas.
 

Materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie

 


Informujemy, że wszystkie materiały dotyczące  egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (formuła 2012, 2017 i 2019) są dostępne na stronie:

https://www.testy.egzaminzawodowy.info

W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne, oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie
opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Baza materiałów jest na bieżąco aktualizowana. Dostęp do materiałów jest BEZPŁATNY. 

Testy można rozwiązywać bezpośrednio na stronie (online) lub pobierać na swój komputer (np. do wydruku).
Możliwe jest także generowanie losowych zestawów pytań. Uczniowie mogą udostępniać wyniki swoich testów nauczycielom, dzięki czemu możliwa jest nauka zdalna.
Korzystanie z większości funkcji jest całkowicie bezpłatne lub może wymagać bezpłatnej rejestracji. Dostępne są także dodatkowe funkcje premium,
ale nie są one w żaden sposób wymagane do korzystania z Serwisu.

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?