Wycieczka do Warszawy
W dniu 23 lutego 2023r. klasy II TI i IV TI5 wybrały się do Warszawy, by zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wystawy w Centrum Nauki Kopernik.
W interaktywnym Muzeum mieli okazję uzupełnić swoją wiedzę na temat wydarzeń roku 1944.
Już na wstępie młodzież mogła poczuć klimat jaki wówczas panował, dzięki monumentowi bijącego serca czy rekonstrukcji samolotu bojowego, wiernie odzwierciedlającego prawdziwy.
Ogromne wrażenie zrobił film „Miasto ruin”, który nakręcony został ze zdjęć zrobionych przez żołnierzy radzieckich wyzwalających Warszawę oraz rekonstrukcja kanału, którym przemieszczali się Warszawiacy w czasie powstania.
W Centrum Nauki Kopernik uczniowie mogli obejrzeć nową wystawę pt.” Przeszłość jest dziś”, która pomaga poznać i zrozumieć wyzwania współczesnego świata.
Regionalny konkurs PIP w Łodzi
“Poznaj swoje prawa w pracy”
02.marca br. nasi uczniowie brali udział w konkursie regionalnym PIP w Łodzi o tematyce prawa pracy, a mianowicie:
“Poznaj swoje prawa w pracy”.
Był to konkurs, w którym przedstawiciele zostali wyłonieni z etapów powiatowych, wśród uczniów różnych szkół ponadpodstawowych
o tematyce prawa pracy, oczywiście w różnych zawodach. Konkurencja była bardzo silna, spośród 65 uczestników
w województwie, gdzie każdy był najlepszy i każdy walczył
o podium, by wziąć udział w etapie centralnym w Warszawie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ekonomicznych:
-Miłosz Studziński kl. III TPE
-Amelia Pędziwiatr kl. II TPEA
Po zajęciu miejsc w konkursie powiatowym, reprezentowali nas
w etapie regionalnym, za co dziękujemy.
Liczymy na Wasze dalsze zaangażowanie i dalsze sukcesy edukacyjne, a udział w konkursach regionalnych niech poszerza wasze horyzonty i daje siłę do walki na dalszych etapach nauki, zdobywajcie nowe doświadczenia zawodowe i uczcie się poprawnej rywalizacji na przyszłość.
Gratulujemy odwagi.
1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
W tym szczególnym dniu na lekcjach historii prezentowane były filmy, koncerty, prace związane z sylwetkami Żołnierzy Wyklętych.
Uczniowie obejrzeli m.in. filmy: „Rotmistrz Pilecki 2022” w reż. Miłosza Kozła, „Anoda” – spektakl teatralny w reż. Mariusz Malca oraz wysłuchali koncertu „Młodzi Niezłomnym” w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej.
W dniu 24.11.2022 odbyła się I część warsztatów profilaktycznych przeznaczonych dla rodziców naszych uczniów. Dotyczyły znaczenia budowania poczucia bezpieczeństwa oraz jasnego systemu zasad w domu rodzinnym – istota tych obszarów dla rozwoju nastolatków.
W dniu 15.12.2022 odbyła się II część warsztatów, tym razem dla uczniów naszej szkoły. Dotyczyły znaczenia zachowań asertywnych, zainteresowań i radzenia sobie z konfliktami, jako czynniki zapobiegające zachowaniom ryzykownym oraz uzależnieniom. W warsztatach wzięły udział klasy: 1 LOA, 1 LOB, 1 TP, 1 TI, 1 TEA i 2 TI. Były podzielone na 3 grupy, gdzie zajęcia trwały dla każdej z nich po 2 godziny lekcyjne. Uczniowie dowiedzieli się wielu istotnych rzeczy o uzależnieniach, oglądali filmiki, które w sposób dosadni ukazały konsekwencje zażywania substancji uzależniających. Została zastosowana metoda aktywizująca, dzięki której uczniowie lepiej przyswoili wiedzę i chętniej brali udział w warsztatach. Zadanie, które wykonywali miało na celu pokazanie co dzieje się, gdy człowiek jest uzależniony i traci przez to ważnych ludzi, cenne rzeczy i marzenia.
Zajęcia poprowadził p. mgr Dariusz Nowak - doświadczony pedagog, wieloletni kurator sądowy, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Młodzieży w Łodzi.