Wycieczka do Zakopanego

W dniu 03.11.2016 tuż przed świtem o godzinie 4 00  przed szkołą zebrały się klasy III A  oraz IV TI  i wraz z opiekunami wyjechali na dwudniową wycieczkę do Zakopanego.

[gallery ID=4]

Dotarliśmy do celu po godzinie 9-tej, na miejscu czekał na nas przewodnik PTTK , pod jego opieką wyruszyliśmy w 9 kilometrową trasę ( w jedną stronę) do d Morskiego Oka. Podczas marszu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Tatrzańskim Parku Narodowym, o faunie i florze, wiemy min. ze mamy 28 niedźwiedzi i że w większości Tatry porasta las świerkowy, który trzeba regularnie odmładzać ponieważ drzewa świerkowe żyją tylko około 100 lat. Poznaliśmy również historię powstania Parku, który założył i oddał społeczeństwu polskiemu hrabia Zamoyski. Po paru godzinach marszu dotarliśmy do Morskiego Oka, wspaniałego  jeziora otoczonego dookoła górami. Po obejrzeniu widoków i zrobieniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się do schroniska na rozgrzewającą herbatę z cytryną i gorący posiłek. Trzeba dodać że podczas pierwszego dnia wycieczki mieliśmy iście zimową aurę. Po odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną, po 9 kilometrach  marszu doszliśmy do parkingu i odjechaliśmy na miejsce zakwaterowania. Po rozpakowaniu walizek zjedliśmy objadokolację, trochę odpoczęliśmy i pojechaliśmy do kina Giewont na film „Inferno”- ekranizacja najlepiej sprzedającej się książki 2013r z Tomem Hanksem w  roli głównej. Drugi dzień rozpoczęliśmy dwukilometrowym marszem do Kuźnic skąd wjechaliśmy kolejką linową linową na Kasprowy Wierch. Na szczycie przywitała nas przepiękna pogoda i zapierające dech widoki (słońce, – 8 stopni C). Następnym punktem programu był wjazd kolejką szynową na Gubałówkę, skąd przy świetnej widoczności mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Zakopanego. Ostatnim punktem programu były Krupówki najpopularniejsza i najbardziej znana ulica w Zakopanem. Po zjedzeniu ciepłego posiłku i zakupieniu pamiątek wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na miejsce dotarliśmy zgodnie z planem około godziny 22-giej.

Podczas wycieczki uczeń z klasy IV TI za pomocą aplikacji telefonicznej  zmierzył nam kilometry jakie przeszliśmy oraz ilość kroków.

Morskie Oko

 

31 400 kroków  (19 km)

 

Spalone kalorie- 2 470

 

Czas marszu 5 h 4 min

Kasprowy Wierch

 

16 566 kroków- dojście do Kuźnic i powrót ( 4 km)

 

Spalone kalorie 1637

 

Czas marszu 2h 32 min

Opiekunowie wycieczki: Sylwia Łuźniak, Magdalena Jabłońska, Piotr Sadziński