Aktualności

Wycieczka do Nieborowa

  Dnia 10. 10. 2019 r. odbyła się wycieczka klasy II LO (grupa biologiczno-chemiczna) oraz I TE5 (grupa architektury krajobrazu) do Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie oraz Ogrodu Romantycznego Heleny Radziwiłłowej w Arkadii.

W pałacu uczniowie podziwiali jego wnętrza z XVII-XIX wieku, oparte na ocalałym wyposażeniu i jego kolekcjach (rzeźba, obrazy, grafika, meble, brązy, porcelana i szkło, srebra, zegary, tkaniny, zbiory biblioteczne). Młodzież miała okazję zobaczyć także barokowe założenia ogrodowe wokół pałacu w stylu francuskim oraz znajdujący się niedaleko, piękny ogród angielski typu sentymentalno-romantycznego w Arkadii.

 Helena Radziwiłłowa zgromadziła tam bogatą kolekcję sztuki antycznej oraz rzeźb antykizujących i kopii dzieł antycznych, a także średniowiecznych i renesansowych, z których utworzyła swoiste muzeum w Świątyni Diany. W ogrodzie tym znajduje się bardzo dużo symbolicznych elementów architektonicznych, które mają za zadanie wprowadzić spacerujących po nim w nastrój romantycznej zadumy. Młodzież chętnie robiła pamiątkowe zdjęcia na tle Kamiennego Łuku czy Groty Sybilli.

Krzysztof Gocałek


 

 


 

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?