Projekt eTwinning

      Podsumowaliśmy projekt niemieckojęzyczny "Schülerprojekt - Baden-Württemberg - Woiwodschaft Lodzkie", który realizowany był jako pierwszy projekt eTwinning w naszej gminie. Na platformie Twinspace, stworzonej przez UE do takiej międzynarodowej współpracy, w ten projekt zaangażowało się ponad trzydzieści szkół z regionu łódzkiego. Nasza grupa z ZSP zajmowała się Street Art'em - nowoczesną sztuką ulicy.

Współpraca nad zadaniami trwała od grudnia 2018 roku, była różnorodna, wieloetapowa i wymagała dużego nakładu pracy. Jako efekt końcowy powstały ciekawe materiały o naszej okolicy, regionie i Badenii-Wirtembergii. Uczniowie rozwijali umiejętności nie tylko z języka niemieckiego, ale także m.in. umiejętność pracy w grupie oraz zdobyli cenne doświadczenie życiowe.
Zostaliśmy docenieni przez Urząd Marszałkowski w Łodzi za zaangażowanie oraz za zwycięstwo w konkursie na logo projektu, które reprezentuje i promuje teraz cały projekt.

Uczestnicy projektu to uczniowie z kl. 3 LO - Natalia Gorzelak, Beata Stępień, Klaudia Węglewska, Kamila Wesołowska, Kinga Pluta, Kinga Olejnik, Tatiana Kozłowska, Filip Hachulski, Marcin Osiński oraz z 3 TIE Emil Kochelski; koordynator eTwinning - Katarzyna Rogaczewska. 

 

eTwinning jest jednym z programów unijnych, rekomendowanym jako innowacyjna inicjatywa edukacyjna. Wykorzystuje on mobilność wirtualną i opiera się głównie na chęci współpracy partnerów - udział w nim nie jest finansowany przez UE.