Zawód … księgowa

Zawód … księgowa

Dnia 17.10.2019r. gościem naszej szkoły był Pan Maksym Popow, który reprezentował Centrum Informacji Księgowej z Warszawy – instytucji wydającej certyfikaty dla księgowych i biur rachunkowych. W trakcie spotkania uczniowie kierunku technik ekonomista poszerzyli swoją wiedzę na temat  zawodu księgowego i uzyskali informację co należy zrobić, aby otrzymać certyfikat CIK. Certyfikat ten potwierdza kwalifikacje do prowadzenia usług księgowych. Chcąc go zdobyć należy wykazać się wiedzą z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, finansów i rachunkowości.

Uczniowie biorący udział w spotkaniu otrzymali bezpłatnie kody dostępu do egzaminu, którego zdanie jest warunkiem otrzymania certyfikatu CIK oraz certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu. Przystąpienie do egzaminu może być dobra formą sprawdzenia swojej wiedzy. Młodzież poznała tajniki zawodu, dowiedziała się, jak sprostać wymaganiom rynku pracy i jak poszerzać swoje kwalifikacje.

Życzymy wszystkim przyszłym księgowym sukcesów w zawodzie, dużo cierpliwości i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy z tego zakresu.

            Nauczyciele przedmiotów zawodowych