Aktualności

Warsztaty międzykulturowe

 

 

W dniu 25 listopada uczniowie z profili lingwistycznych z klas 1 oraz 2 liceum brali udział w warsztatach międzykulturowych prowadzonych przez wolontariusza z międzynarodowej organizacji AFS. Warsztaty były prowadzone w języku angielskim i w tym też języku uczniowie wypowiadali się, biorąc aktywny udział w tym wydarzeniu.

AFS jest międzynarodową, pozarządową organizacją non-profit, opartą na wolontariacie, której głównym celem jest tworzenie bardziej sprawiedliwego i pokojowego świata poprzez edukację międzykulturową rozwijającą umiejętności interpersonalne i kompetencje globalne.

Warsztaty trwały 45 minut i dotyczyły głównie stereotypów na temat mieszkańców różnych krajów europejskich.

Uczniowie z profilu lingwistycznego z klasy 1 liceum będą uczestniczyli w kontynuacji warsztatów w dniu 18 grudnia i już nie mogą doczekać się tego spotkania, gdyż mają możliwość sprawdzić w praktyce swoje umiejętności językowe.

 

Marzena Osuchowska

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?