Aktualności

XIII Szkolny Konkurs Czytelniczy

XIII Szkolny Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty!

 

W tegorocznej edycji konkursu przygotowanego i przeprowadzonego pod kierunkiem polonistek: p. R. Frach, p. A. Hetman-Nowak,  p. M. Sieradzkiej oraz p. M. Swędrak wzięło udział 11 osób. Uczniowie zachęcali do lektury wybranych przez siebie pozycji, od fantastyki, poprzez teksty realistyczne, na literaturze faktu kończąc. Wskazywali uniwersalne problemy, szukali przyczyn zjawiska agresji, zastanawiali się na tym, jak osiągnąć sukces, analizowali życiowe wybory bohaterów. Jury przy ocenie prac wzięło pod uwagę walory proponowanych książek, umiejętność przekonywania do własnych racji  oraz posługiwania się językiem ojczystym. 

Komisja postanowiła przyznać:

·     I miejsce – Julii Dylak z klasy III LO za recenzję książki  Chucka Palahniuka „Fight Club”,

·     II miejsce – Otylii Szydłowskiej z klasy II LO za recenzję autobiografii Luka Modrića „Moja gra” oraz – Oliwii Węglewskiej z klasy II TPEA za krytyczne omówienie powieści Collen Hoover „It Ends with Us”,

·     III miejsce – Jakubowi Prokopowi z klasy II TI za recenzję sagi Erin Hunter „Wojownicy”.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i włożony trud w napisanie prac.

Zachęcamy do lektury proponowanych (i nie tylko) książek.        

 


 

                                                                                   

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?