Aktualności

Warsztaty profilkaktyczne

W dniu 24.11.2022 odbyła się I część warsztatów profilaktycznych przeznaczonych dla rodziców naszych uczniów. Dotyczyły znaczenia budowania poczucia bezpieczeństwa oraz jasnego systemu zasad w domu rodzinnym – istota tych obszarów dla rozwoju nastolatków.

W dniu 15.12.2022 odbyła się II część warsztatów, tym razem dla uczniów naszej szkoły. Dotyczyły znaczenia zachowań asertywnych, zainteresowań i radzenia sobie z konfliktami, jako czynniki zapobiegające zachowaniom ryzykownym oraz uzależnieniom. W warsztatach wzięły udział klasy: 1 LOA, 1 LOB, 1 TP, 1 TI, 1 TEA i 2 TI. Były podzielone na 3 grupy, gdzie zajęcia trwały dla każdej z nich po 2 godziny lekcyjne. Uczniowie dowiedzieli się wielu istotnych rzeczy o uzależnieniach, oglądali filmiki, które w sposób dosadni ukazały konsekwencje zażywania substancji uzależniających. Została zastosowana metoda aktywizująca, dzięki której uczniowie lepiej przyswoili wiedzę i chętniej brali udział w warsztatach. Zadanie, które wykonywali miało na celu pokazanie co dzieje się, gdy człowiek jest uzależniony i traci przez to ważnych ludzi, cenne rzeczy i marzenia.

Zajęcia poprowadził p. mgr Dariusz Nowak - doświadczony pedagog, wieloletni kurator sądowy, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Młodzieży w Łodzi.


Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?