Dzień Wolontariusza

III OLIMPIADA W KONKURENCJACH NIEOLIMPIJSKICH ZA NAMI

W tym roku Mikołajki oraz Dzień Wolontariusza wywołały wiele pozytywnych emocji…

06.12. 2019 r. już po raz trzeci odbyła się w naszej szkole Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich , w której wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami z następujących placówek:

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Baranowicza ze Szczercowa

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami integracyjnymi z Bełchatowa

  • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy z Bełchatowa

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Bełchatowa

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bełchatowa

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Rusieckiej

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Milena Ślęzak jako prowadząca powitała wszystkich przybyłych gości. Kolejno przemawiali również prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ,,Kuźnia Życzliwości’’ Pan Andrzej Klimas oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie Pani Łucja Majchrzak.

Pierwszym punktem całej imprezy był występ chóru szkolnego pod opieką Pana Tomasza Rosiaka wraz z wolontariuszami z naszej szkoły oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Rusieckiej. Wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. ,,Jesteśmy tu, jesteśmy tam’’. Nasz szkolny chórek wprowadził nas również w klimat Mikołajkowy wykonując piosenkę ,,Jest taki dzień’’.

Zanim nasi uczestnicy przystąpili do konkurencji sportowych, wzięli udział w krótkiej rozgrzewce, poprowadzonej pod czujnym okiem Pani Sylwii Łuźniak. Po tanecznej rozgrzewce uczestnicy olimpiady mogli zmierzyć się z konkurencjami sportowymi przygotowanymi przez Pana Piotra Sadzińskiego, Panią Sylwię Łuźniak oraz wolontariuszy. Strzały do bramek, rzuty do celu, bądź kosza, pokonywanie slalomu z woreczkiem na głowie, skoki na skakankach, slalom z piłką, przenoszenie piłki lekarskiej - to tylko niektóre konkurencje, z którymi próbowali się zmierzyć.

Po ciężkim wysiłku nasi zawodnicy mogli naładować baterie przy poczęstunku, a następnie spędzić miło czas podczas wspólnych zdjęć przy ściance fotograficznej, podczas malowania twarzy, robienia warkoczyków, a niektórzy skusili się na mały brokatowy tatuaż, który pięknie się prezentował podczas mikołajkowych tańców. Pani Sylwia Łuźniak wraz z uczennicami z naszej szkoły wykonały energetyczna zumbę. Po występie wszyscy uczestnicy imprezy dołączyli wraz z wolontariuszami do wspólnej zabawy, którą poprowadził DJ Michał Manki Rzeszowski. Konfetti, muzyka i wspaniała zabawa sprawiły, iż zarówno goście, jak i wolontariusze dobrze się bawili. Nasza przewodnicząca Milena zadbała również o „właściwy kurs pociągu” , który utworzyli wszyscy chętni goście. Gdy wspólna zabawa dobiegła końca nadszedł czas na wręczenie pucharów i medali dla wszystkich uczestników Olimpiady . Po rozdaniu nagród, szkolny chór zakończył całą uroczystość świąteczną piosenką „Merry Christmas”.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę naszych kochanych wolontariuszy, którzy pomagali przy tworzeniu przepięknych dekoracji, sprzątaniu, opiece przy szatni, przy obsłudze sprzętu, przy poczęstunku, przy konkurencjach sportowych, a przede wszystkim osobom, które podjęły się opieki nad uczestnikami olimpiady. Uczennicom z klasy 4TEA dziękujemy za wykonanie prześlicznych plakietek dla naszych wolontariuszy oraz za przygotowanie stoisk z dodatkowymi atrakcjami. Patrykowi Zygmuntowi dziękujemy za profesjonalne wykonanie zdjęć, które będą piękną pamiątką dla nas wszystkich.

Nie możemy zapomnieć o naszych nauczycielach, którzy trzymali pieczę nad wszystkimi przygotowaniami oraz nad całą uroczystością. Podziękowania kierujemy do Pani Karoliny Wejchenig-Wojciechowskiej, Pani Agnieszki Synowiec, Pana Piotra Sadzińskiego, Pani Sylwii Łuźniak oraz Pana Tomasza Rosiaka.

Mamy nadzieję, że tegoroczny Mikołajkowy Dzień na długo pozostanie we wspomnieniach naszych przemiłych gości oraz wolontariuszy wraz z opiekunami. Serdecznie dziękujemy za obecność oraz wspólną zabawę. Mamy nadzieję – do zobaczenia za rok!

 

Karolina Krata, 3TIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?