Aktualności

andrzejki 2021

 

 

Dnia 20.11.2021 r. odbyły się Andrzejki.

Z tej okazji uczniowie przygotowali przebrania.

 

 

 

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

    Upamiętniając kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”,  w ramach której 10 listopada wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” symbolicznie o godzinie 11:11. Następnie uczniowie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczennice i uczniów liceum i technikum. Zaprezentowane zostały wiersze oraz pieśni nierozerwalnie kojarzące się z tym świętem, m.in.: „Moja piosnka” C. K. Norwida, „Modlitwa za Polskę” H.Bocheńskiej, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza Brygada”, „Niepodległa, niepokorna”. Dzień później – 11 listopada młodzież wystąpiła podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości otrzymując gromkie brawa zgromadzonych.
 

Spotkanie środowisk młodzieży szkolnej

     


26 listopada w ZSP nr 1 w Bełchatowie odbyło integracyjne spotkanie środowisk młodzieży ze szkół ponadpodstawowych poprzez aktywność fizyczną oraz popularyzację honorowego krwiodawstwa.

Naszą szkołę reprezentowali; Julia Stankiewicz, Wiktoria Szataniak, Jakub Olejnik i Igor Łuszczyk.

Zawody składały się z trzech bloków:

I blok - konkurencje zręcznościowe + zawody strzeleckie.

II blok - udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i test wiedzy o krwiodawstwie.

III blok - sprawnościowy tor przeszkód. 

 

Klasyfikacja końcowa została ustalona na podstawie sumy punktów trzech bloków. Nasza szkoła ukończyła rywalizację na 4 miejscu. Gratulujemy !!!

 
 
                                                                                                               Sadziński Piotr

 
 

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

 

 

Dnia 10.11.2021 r. odbyła się w naszej szkole już drugi raz Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Jest to już XXXV edycja tej prestiżowej Olimpiady. Organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Jej celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

 

Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady to „Rola giełd w rozwoju społeczno-gospodarczym”.

 

W etapie szkolnym udział wzięli uczniowie z klasy III TIE: Artur Mendak, Małgorzata Krasińska, Dominika Dziębłowska, Magdalena Dłubak i Mikołaj Mielczarek. Uczestnicy Olimpiady udzielili odpowiedzi na jeden wybrany przez siebie temat w pytaniu opisowym, rozwiązali zadanie z podstaw ekonomii oraz 30 pytań testowych.

 

Dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za dobre wyniki!!!

 

 

 

Anna Kędziak, Magdalena Bałdyka

 

 

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

 W naszej szkole odbędzie się w grudniu, 8.12.2021 r. 3 godzina lekcyjna, godz. 10:00

sala egzaminacyjna, zgłoszenia chętnych uczniów do konkursu przyjmujemy do końca listopada b.r. 

 
 

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.

grafika logo kultura bezpieczeństwaKonkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności.

 

Minister Edukacji i Nauki objął honorowym patronatem IX edycję konkursu „ Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego w roku szkolnym 2021/2022 przez Państwową Inspekcję Pracy.

 

 

 
 
 
Nauczyciele organizujący: M. Bałdyka, A. Kędziak, A. Mikołajczyk K. Wejchenig - Wojciechowska. 
 

 

 

Informujemy, że od dnia 29.11.2021r. zostanie w naszej szkole rozpoczęta akcja: „ Twój szczęśliwy numerek”. Każdego dnia nauki szkolnej o 7.45 w dzienniku elektronicznym ukaże się informacja z wylosowanym numerkiem ucznia.

Samorząd Szkolny

wycieczka przedmiotowa do Warszawy

Dnia 21.10.2021r grupy ekonomiczne naszej Szkoły ZSP Szczerców, uczestniczyły w wycieczce przedmiotowej do Warszawy, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez NIK, czyli Najwyższą Izbę Kontroli oraz w ZUS, czyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W ZUS – ie dowiedzieliśmy się, jakie konsekwencje wynikają z nieznajomości prawa i nieprzestrzegania przepisów pracowniczych, jakie sytuacje mogą wpływać na nasze życie i zdrowie w przyszłości i czy opłaca nam się „niepłacenie” składek na życie, na wypadek zaistniałych zdarzeń losowych.

Poznaliśmy również historię NIK-u i dowiedzieliśmy się, jakie zadania realizuje ta instytucja w zakresie swojej działalności. Mieliśmy okazję porozmawiać z Prezesem NIK-u, Panem Marianem Banasiem i otrzymaliśmy w prezencie książkę z dedykacją „Walerian Pańko” do naszej biblioteki szkolnej. Zdobyta wiedza praktyczna, przyda nam się na pewno w przyszłości.

Dziękujemy za możliwość odwiedzenia tych instytucji finansowych i budżetowych.

Ekonomiści na pewno będą chcieli tam jeszcze nie raz pojechać i nie wykluczone, że w przyszłości może pracować…
Dla urozmaicenia wycieczki, zwiedziliśmy również Muzeum Neonów w Warszawie.

Zdjęcia w załączonej galerii pokazują, jak spędziliśmy aktywnie czas w stolicy

 

M. Bałdyka, A. Kędziak.

   

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

03 grudzień 2021
01 grudzień 2021
© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?