Aktualności

KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI

 

 

     9 maja obchodzony jest Dzień e Twinningu, dlatego warto przypomnieć nasz niemieckojęzyczny projekt eTwinning "Schülerprojekt - Baden Württemberg -  Woiwodschaft Lodzkie" - za jego realizację otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości. Odznaka ta jest wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za wysoki poziom działań poświęconych eTwinningowi, a dla szkoły publicznym uznaniem jakości pracy szkoły. Odznakę przyznaje się projektom, które spełniają szereg kryteriów, m.in. w kwestii innowacyjności i kreatywności oraz interesującego wykorzystania technologii TIK, a działania oparte są na współpracy i wspólnych efektach pracy grup. Projekty ocenia Krajowe Biuro programu eTwinning, które działa na zlecenie Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach rządowej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

  Za ten projekt otrzymaliśmy także List gratulacyjny 
od Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, a wcześniej Dyplomy od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego za zwycięstwo w konkursie na logo projektu oraz za zaangażowanie w działania projektowe. Inicjatorem projektu był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Ministerstwo Kultury, Młodzieży i Sportu Landu Badenia – Wirtembergia. Głównym celem była międzynarodowa współpraca uczniów w języku niemieckim poprzez platformę TwinSpacea projekt skierowany był do uczniów szkół z Polski w woj. łódzkim i z Niemiec z regionu Badenii, bo te dwa regiony łączy partnerstwo.

  Projekt obejmował bardzo 
różnorodne działania, m.in. były to:
Wieloaspektowa współpraca grup w zakresie wybranego tematu na TwinSpace [1. Augen auf! 2. Street art - Vandalismus, Protest oder Kunst? 3. Kluge Erfinder Europas]
- Projektowanie logo projektu
- Tworzenie albumów, eBook
ów, prezentacji, gier, plakatów, filmików, gazetek, komentarzy i artykułów
Poszukiwanie niemieckich śladów w Łodzi i polskich śladów w Sztuttgarcie
- Gra miejska "Niemieckimi śladami w Łodzi"
- Quiz o Landzie 
Baden-Württemberg
- Regionalna 
Konferencja eTwinning w Łodzi oraz warsztaty 
grup uczniów w Sztuttgarcie i Łodzi
- Szkolenia i webinaria dla nauczycieli
- Ewaluacja i podsumowanie projektu na TwinSpace oraz w UMWŁ w Łodzi

  Dokumentacja działań i rezultaty projektu w języku niemieckim dostępne są dla zalogowanych eTwinnerów, a część materiałów jest ogólnodostępna, np. dziennik projektu: https://twinspace.etwinning.net/79851/home
eTwinning jest jednym z programów unijnych rekomendowanym jako innowacyjna inicjatywa edukacyjna, która wykorzystuje mobilność wirtualną i opiera się głównie na chęci współpracy partnerów, gdyż projekty nie otrzymują wsparcia finansowego.


KR 

 

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z życia naszej szkoły.

Ostatnie wpisy

03 grudzień 2021
01 grudzień 2021
© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Czego szukasz?